سلام ، به وبسایت رسمی آهن اپ خوش آمدید.
کارگر شمالی خیابان نصرت پلاک 33 واحد 2
ایران ، تهران

چرخش دوباره پول خارجی در صنعت | آهن اپ

چرخش دوباره پول خارجی در صنعت
به این مطلب امتیاز بدهید:
[Total: 2 Average: 5]

دنیای اقتصاد : پس از یک ماه توقف ورود پول خارجی به طرح‌های صنعتی این چرخه مجددا فعال شد. براساس داده‌های اعلام شده تا میانه تابستان سال‌جاری در مجموع اجرای ۳۷ طرح با پول خارجی از سوی هیات سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده بود؛ این در حالی است که در اولین ماه تابستان سال‌جاری هیچ طرحی برای سرمایه‌گذاری خارجی مصوب نشده بود. آمارها نشان می‌دهد که در دومین ماه فصل تابستان ۱۳ طرح جدید از سوی هیات سرمایه‌گذاری خارجی به تصویب رسیده و رقم سرمایه‌گذاری برای این تعداد طرح برابر با ۶۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بود.
روند سرمایه‌گذاری خارجی در میانه تابستان سال‌جاری از فعال شدن مجدد دیپلماسی جذب سرمایه‌گذاری خارجی صنعتی حکایت دارد. گزارش منتشر شده از مصوبات هیات سرمایه‌‌گذاری خارجی نشان‌‌دهنده آن است که در دوره زمانی مورد بررسی، در مجموع ۳۷ طرح به ارزش ۶۱۸ میلیون و ۷۲۷ هزار دلار توانسته‌اند مجوز سرمایه‌‌گذاری در کشور را کسب کنند. با توجه به آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توان گفت این میزان سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ تعداد رشدی بیش از ۱۵ درصدی داشته و به لحاظ ارزشی نیز رشد ۷ درصدی را ثبت کرده است. مجموع سرمایه‌گذاری مصوب از سوی هیات سرمایه‌‌گذاری خارجی در مدت مشابه سال قبل ۵۷۸ میلیون دلار بوده که برای ۳۲ طرح به تصویب رسیده بود. رشد سرمایه‌گذاری خارجی در مدت زمان مورد‌بررسی در حالی صورت گرفته که با توجه به بازگشت مجدد تحریم‌‌ها با خروج آمریکا از برجام، گمانه‌‌زنی‌‌‌ها از کاهش سرمایه‌‌گذاری‌های خارجی حکایت داشت؛ گمانه‌‌‌زنی‌‌هایی که با توجه به آمار اعلام‌شده در مدت زمان مورد بررسی می‌توان گفت درست از آب درنیامد. از سوی دیگر، باتوجه به آمار اعلام شده می‌توان گفت بیشترین تمایل سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌‌گذاری در طرح‌های کوچک و بعضا متوسط با سرمایه‌‌بری کمتر بوده، طرح‌هایی که می‌توانند با مشکل کمتر از تحریم‌ها عبور کنند. با توجه به آمار اعلام‌شده بیشترین رقم سرمایه‌گذاری در مدت‌زمان مورد بررسی به طرح‌های «افزایش سرمایه برای تولید سیگارت»، «احداث پالایشگاه میعانات گازی»، «تولید مکمل‌های دارویی»، «تولید سیگارت فیلتردار» و «طرح فرآوری توتون و سیگارت» رسیده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

با تشکر از شما

ثبت سفارش