سلام ، به وبسایت رسمی آهن اپ خوش آمدید.
کارگر شمالی خیابان نصرت پلاک 33 واحد 2
ایران ، تهران

صف تقاضا برای کار صنعتی | آهن اپ

صف تقاضا برای کار صنعتی
به این مطلب امتیاز بدهید:
[Total: 0 Average: 0]

دنیای‌اقتصاد : روند صدور جواز در میانه تابستان سال جاری همچنان گرم ماند؛ گرمایی که در تولیدات صنعتی نیز قابل لمس است. داده‌های اعلام شده از روند مجوزدهی تا پایان مردادماه سال جاری نشان‌دهنده رشد بیش از ۱۸درصدی درخواست برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی است. این روند مثبت در وضعیت تولید کالاهای منتخب صنعتی نیز دیده شد؛ به‌طوری‌که براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت زمان مورد بررسی و از میان ۵۷ کالای منتخب ارزیابی شده، ۳۶ کالای منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی رشد تولید را ثبت کرده‌اند.

از سوی دیگر، افزایش تمایل برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی موجب شد تا پیش‌بینی‌های افت سرمایه‌گذاری با اعمال تحریم‌های جدید نیز از بین برود. با اعمال تحریم‌های جدید برخی از فعالان اقتصادی پیش‌بینی می‌کردند که سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری جدید در بخش‌‌های صنعتی خودداری خواهند کرد،‌ پیش‌بینی‌ای که با ارزیابی درخواست‌های اخذ جواز در ماه‌‌های اخیر می‌توان گفت تاکنون درست از آب در نیامده و همچنان تقاضا برای سرمایه‌گذاری و اخذ مجوز در کشور وجود دارد. براساس داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت زمان مورد بررسی در مجموع ۱۰هزار و ۵۲۶ فقره جواز تاسیس با پیش‌بینی سرمایه‌‌گذاری یک میلیون و ۷۹هزار میلیارد ریالی در کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ تعداد رشد ۴/ ۱۸‌درصدی و به لحاظ ارزش نیز رشد ۶/ ۱۸درصدی داشته است. از سوی دیگر، شرح حال صدور جوازهای صادره در میان هفت گروه و ۱۶زیرگروه در مدت زمان مورد بررسی نیز از تمایل برای اخذ جواز حکایت دارد. براساس آمار اعلام شده از مجموع ۱۶ زیرگروه در مدت زمان مورد بررسی در مجموع هشت زیرگروه میانه تابستان سال جاری را با رشد صدور جواز پشت سر گذاشته‌اند. در ارزیابی وزارت صنعت، معدن و تجارت هفت گروه شامل بخش‌های «صنعت»، «معدن»، «صنف»، «تجارت خارجی»، «تجارت الکترونیک»، «نرم‌افزار» و «پژوهش، فنی و مهندسی، تحقیق و توسعه» ارزیابی می‌شوند که در مجموع ۱۶ زیرگروه برای آنها تعریف شده است. بررسی آمار صدور جواز و پروانه‌های بهره‌‌برداری در مدت زمان مورد بررسی از تغییر روند سرمایه‌‌گذاری در بخش‌‌های مختلف صنعتی حکایت دارد. داده‌های اعلام شده بیانگر آن است که با سپری شدن دومین ماه تابستان، تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره رشد داشته، اما میزان سرمایه محقق شده نسبت به سال گذشته روند نزولی به خود گرفته است. از سوی دیگر، با توجه به آمار مذکور می‌توان گفت در دوره زمانی مورد بررسی شاهد تغییر گرایش سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در طرح‌‌های صنعتی بوده‌ایم و داده‌های اعلام شده از گرایش سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنایع کوچک و بعضا متوسط حکایت دارد. داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که در دوره زمانی مورد بررسی در مجموع دو هزار و ۳۹۹ فقره پروانه بهره‌‌برداری در کشور صادره شده است که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی بیش از ۸ ‌درصدی داشته است. پروانه‌‌های بهره‌‌برداری صادره در مدت مشابه سال قبل برابر با ۲ هزار و ۲۱۳ فقره بوده است. همچنین مجموع سرمایه‌گذاری محقق شده برای پروانه‌های بهره‌برداری صادره در مدت زمان مورد بررسی بیش از ۱۷۵هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افتی بیش از ۴۱ درصدی داشته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

با تشکر از شما

ثبت سفارش