سلام ، به وبسایت رسمی آهن اپ خوش آمدید.
کارگر شمالی خیابان نصرت پلاک 33 واحد 2
ایران ، تهران

حجم معافیت‌ها و فرار مالیاتی بیش از 100 هزار میلیارد تومان است | آهن اپ

حجم معافیت‌ها و فرار مالیاتی بیش از 100 هزار میلیارد تومان است
به این مطلب امتیاز بدهید:
[Total: 2 Average: 5]

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس درباره ضرورت اصلاح قانون بودجه 98 گفت: متاسفانه تحریم‌های نفتی بر کسری بودجه کشور در سال 98 اثرگذار بود. در نتیجه تحریم‌ها 33 درصد بودجه ما که از طریق فروش نفت تامین میشد را آسیب زده است.

وی درباره راهکارهای موجود برای جبران کسری بودجه دولت تصریح کرد: در این راستا دو اقدام باید مدنظر قرار بگیرد یکی افزایش درآمدها و دیگری کاهش هزینه ­ها است. یعنی در حالی که باید جایگزینی برای درآمد یافت، باید یکسری هزینه‌های غیرضرور را نیز حذف کرد. در این میان جدی‌ترین گزینه برای افزایش درآمد دولت، جلوگیری از فرارهای مالیاتی است.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره مشکلات موجود برای اخذ مالیات واقعی مشاغل و اصناف گفت: در ایران برای اخذ مالیات دو مشکل وجود دارد. از بعد فرهنگی اصرار بر نپرداختن مالیاتی است و از بعد سازمانی هم مکانیسمی برای وصول مالیات به ویژه مالیات­های پایه وجود ندارد.

همچنین عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: پیش­ بینی من این است که ما در مجموع 140 تا 150 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم ولی می­توانیم قطع به یقین 50 درصد آن را با تلاش و کوشش تامین کنیم. یعنی باید برای تامین 70 تا 75 هزار میلیارد تومان کسری که امکان جبران آن نیست، درآمد مالیاتی را به همین اندازه افزایش دهیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

با تشکر از شما

ثبت سفارش