سلام ، به وبسایت رسمی آهن اپ خوش آمدید.
کارگر شمالی خیابان نصرت پلاک 33 واحد 2
ایران ، تهران

تصمیم سران قوا برای انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی قطعا به ضرر بخش تولید است | آهن اپ

تصمیم سران قوا برای انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی قطعا به ضرر بخش تولید است
به این مطلب امتیاز بدهید:
[Total: 2 Average: 4]

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی و نماینده مردم شیراز در در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس درخصوص صحبت‌های مطرح شده مبنی بر تصمیم سران قوا برای انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی (GTC) از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت، گفت: تصمیم سران قوا درخصوص انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صمت قطعاْ به ضرر بخش تولید کشور است. با این تصمیم نسنجیده، تمرکز و مدیریت واحد سال‌های گذشته که خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک کشاورزی را به دنبال داشت از بین می‌رود.

وی ادامه داد: با انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صمت، پاسخگویی واحد هم از بین می‌رود و دستگاه‌های مختلف یکدیگر را مقصر نابسامانی‌ها معرفی می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه در صورت جدا شدن شرکت بازرگانی دولتی ایران از وزارت جهاد کشاورزی، جریان واردات مجدداْ قوت خواهد گرفت، گفت: هدف از انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صمت، حرکت به سمت افزایش واردات و تنظیم به وسیله محصولات خارجی است.

وی ادامه داد: نباید تجربه‌های ناموفق چند سال قبل را تکرار کرد. درسال‌هایی که شرکت بازرگانی دولتی ایران در وزارت صمت مستقر بود، واردات محصولات کشاورزی زیاد بود. خودکفایی به وجود آمده در تولید گندم، شکر و … همگی از نتایج آمدن شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت جهاد کشاورزی بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان تصریح کرد: در جلسه روز یکشنبه ۵ مرداد ۹۸ کمیسیون کشاورزی ، قطعا این موضوع را مطرح و با آن مخالفت خواهیم کرد.


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تشکر از شما

ثبت سفارش